ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10562003
*
nr 1056 2003
Spegel
1950-tal, Teak, 94x53, Pedersen & Hansen
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 september 2016
kl 20:48:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/9 17:57:08
1
100 kr
18/9 02:33:30
2
200 kr
18/9 17:44:47
1
350 kr
19/9 20:43:00
3
350 kr
19/9 20:43:00
1
350 kr (Budbetjänt)
19/9 20:43:22
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Fritz Hansen
Dansk möbeltillverkare med formgivare som Arne Jacobsen, Poul Kjærholm, Hans Wegner och Piet Hein.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: pedersen & hansen spegel speglar teak teakmöbler trä
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:07
-
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:23
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:44
-
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:26
-
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:29
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1056 2003
Spegel
1950-tal, Teak, 94x53, Pedersen & Hansen
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 september 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/9 17:57:08 | 1 | 100 kr |
18/9 02:33:30 | 2 | 200 kr |
18/9 17:44:47 | 1 | 350 kr |
19/9 20:43:00 | 3 | 350 kr |
19/9 20:43:00 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
19/9 20:43:22 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Fritz Hansen
Dansk möbeltillverkare med formgivare som Arne Jacobsen, Poul Kjærholm, Hans Wegner och Piet Hein.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Fritz Hansen
Dansk möbeltillverkare med formgivare som Arne Jacobsen, Poul Kjærholm, Hans Wegner och Piet Hein.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: pedersen & hansen spegel speglar teak teakmöbler trä
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:07 -
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:23 -
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:44 -
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:26 -
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:29